Yürüyen Merdiven/Bant Standardındaki Değişiklikler Çalıştayı

“Yürüyen Merdiven/Bant Standardındaki Değişiklikler” başlıklı çalıştay, 18 Ocak 2019 tarihinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirildi.

TS EN 115-1:2017 Yürüyen Merdiven ve Yürüyen Bantlar İçin Güvenlik-Bölüm 1: Yapım ve Montaj standardının, 31 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek olması nedeniyle düzenlenen çalıştay MMO – İzmir şubesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.

İSGÜM - İş ekipmanları biriminin yanı sıra,  T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Standartları Enstitüsü (TSE), TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Unite Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi ve Ticaret A.Ş., Löher Asansör San. ve Tic. A.Ş., Buga Otis Asansör Sanayi ve ve Ticaret A.Ş., Schindler Türkeli Asansör Sanayi A.Ş, Kone Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ake Asansör Malzemeleri Paz. Ltd. Şti., Thyssenkrupp Asansör Sanayi ve Ticaret A.Ş., Hyundai Elevator Türkiye’den 38 temsilci katılmıştır.

Çalıştayda, sismik koşullara maruz yürüyen merdivenler ve yürüyen yolların tasarımı gibi standarttaki önemli değişikliklerin yanı sıra, yürüyen merdiven/bant periyodik kontrolleri ve 2006/42/AT Makina Emniyeti Yönetmeliği kapsamında 31 Ocak 2019 sonrası yürüyen merdiven/bantların piyasaya arz koşulları tartışılırken,  çalıştay sonuç raporunun tavsiye niteliğinde ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilmesi kararlaştırılmıştır.

Fotoğraflar

İLETİŞİM

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı

Telefon

+90 (312) 257 16 90


Adres

Batı Sitesi Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No: 464 (İstanbul Yolu 14. Km) 06370 Yenimahalle / ANKARA

E-posta

isekipmanlari@ailevecalisma.gov.tr